Nowy numer 38/2023 Archiwum

Maja Sałek z radomskiego "Katolika" wygrała ogólnopolski konkurs

Po wygranej na etapie diecezjalnym uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego powtórzyła sukces na etapie ogólnopolskim.

W Niepokalanowie odbył się finał konkursu biblijnego, jaki rokrocznie organizuje Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

W tegorocznym finale uczestniczyło 120 osób reprezentujących diecezje całego kraju. Treścią konkursu była starotestamentowa Księga Powtórzonego Prawa, a z Nowego Testamentu - List do Hebrajczyków.

- Jestem bardzo wdzięczna przede wszystkim Bogu. To tylko Jego zasługa. To On dał mi siłę, aby codzienne się uczyć i karmić słowem Bożym. Czasami nie było łatwo, ale wiem, że ta wytrwałość pochodzi o Boga. Jestem bardzo wdzięczna mojemu katechecie filipinowi ks. Karolowi Warchołowi, bliskim i mojej parafii katedralnej, która wspierała mnie modlitwą - mówi Maja.

W tym roku w konkursowe szranki stanęło 8 tys. uczniów z 960 szkół. Najlepsza siódemka otrzymała możliwość podjęcia studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) na wielu renomowanych uczelniach wyższych na kilkunastu kierunkach kształcenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast