Nowy numer 38/2023 Archiwum

Diamentowy jubileusz ks. kan. Jerzego Karolika

Wieloletni kustosz sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole przyjął święcenia kapłańskie 8 czerwca 1963 roku.

Mszy św. w intencji jubilata w kaplicy Domu Księży Emerytów w Radomiu przewodniczył bp Marek Solarczyk. - Stajemy w dniu 60. rocznicy święceń kapłańskich ks. Jerzego z dziękczynieniem za dar jego kapłaństwa, któremu wciąż oddaje siły, zdolności i wiarę. Za każdym razem, kiedy przeżywamy podobne uroczystości, wspominamy tych, którzy udzielali święceń kapłańskich, z którymi wciąż przeżywamy kapłańską posługę. Dzisiaj dziękujemy za życie i posługę ks. Jerzego, prosząc o Boże błogosławieństwo i umocnienie - powiedział ordynariusz.

Eucharystię koncelebrowali kapłani mieszkający w domu księży seniorów na czele z ks. Krzysztofem Kanią, dyrektorem DKE, oraz ks. Szymonem Muchą, który był w Wysokim Kole następcą ks. Karolika. Uczestniczyli również pracownicy świeccy.

Rodzinną parafią ks. Karolika jest Kazanów Iłżecki, a on urodził się 27 grudnia 1939 roku w Miechowie. Po święceniach kapłańskich pełnił posługę duszpasterską w Kazanowie Koneckim, Iłży, Sandomierzu i Radomiu. W latach 1986–2007 był proboszczem i kustoszem sanktuarium w Wysokim Kole. Był także ojcem duchownym księży dekanatu czarnoleskiego. W 2007 roku, ze względu na stan zdrowia, złożył na ręce bp Zygmunta Zimowskiego rezygnację z urzędu proboszcza. Pozostał jako emeryt w sanktuarium, posługując na ile pozwalały mu zdrowie i siły. W ostatnim czasie jest mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Radomiu.

Rocznicowa Msza św. w kaplicy Domu Księży Emerytów w Radomiu.   Rocznicowa Msza św. w kaplicy Domu Księży Emerytów w Radomiu.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast