Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą wzmocnić relacje z najbliższymi. Organizowane są warsztaty, indywidualne spotkania ze specjalistami i konferencja.
Katolicki Ośrodek Adopcyjny Caritas Diecezji Radomskiej realizuje projekt "Rodzina to My" współfinansowany w ramach konkursu: "Po pierwsze Rodzina" Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rok 2023.
Jak podkreśla Elżbieta Stolarczyk, dyrektorka Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego CDR, koordynatorka projektu, jest on skierowany właściwie do wszystkich, którym bliski jest temat rodziny i chcieliby wzmocnić relacje rodzinne. - Uczestnicząc w projekcie, możemy zwiększyć swoją świadomość na temat tego, jak rodzina może funkcjonować, co jeszcze możemy robić w rodzinie, z rodziną i dla rodziny. Zapraszamy małżeństwa, osoby samotne, te, które zamierzają zawrzeć związek małżeński, ale nawet tych, którzy jeszcze o tym nie myślą - wyjaśnia E. Stolarczyk.
Projekt realizowany będzie do końca roku. W tym czasie dla chętnych przygotowano wiele spotkań indywidualnych ze specjalistami - psychologiem, pedagogiem, terapeutą uzależnień, duszpasterzem rodziny. - Zapraszamy też na warsztaty edukacyjno-kompetencyjne, które będą dotyczyć komunikacji małżeńskiej, relacyjnej, różnego rodzaju zagrożeń w rodzinie wynikających z czasów, w których przyszło nam żyć. Będą też warsztaty poświęcone spojrzeniu na rodzinę w ujęciu chrześcijańskim oraz te dotyczące samego małżeństwa i tego, jak wychować szczęśliwe dziecko - mówi E. Stolarczyk.
Na przełomie października i listopada odbędzie się konferencja naukowa, podczas której podejmowane będą tematy rodziny i te dotyczące jej zagrożeń.
Ksiądz Damian Drabikowski, dyrektor CDR, zaznacza, że jest to jeden z projektów, który realizuje Caritas. - Zakres naszych prac jest bardzo szeroki. Wspieramy najmłodszych, pracujemy z osobami niepełnosprawnymi, ale również pomoc kierujemy do seniorów. Dzięki temu, że udało nam się wygrać czwartą edycję konkursu, która była ogłoszona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, wspieramy całe rodziny. „Rodzina to My” to tak naprawdę szeroko pojęte hasło i chcemy, żeby ludzie, którzy mają problemy skorzystali z tej pomocy, która w ramach tego projektu będzie udzielana osobom indywidualnym, ale również i całym rodzinom - mówi ks. Drabikowski.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach czy warsztatach mogą zgłaszać się do siedziby Caritas przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu. Informacje na temat projektu i prowadzonych w jego ramach spotkań można też uzyskać od 9.00 do 19.00 pod numerem telefonu: 609 724 614 i na Facebooku Caritas Diecezji Radomskiej.