Nowy numer 38/2023 Archiwum

Powstaje album o Paradyżu i okolicach

Potrzebne są archiwalne zdjęcia. Fotografie mogą przedstawiać architekturę oraz życie codzienne mieszkańców Paradyża i okolicznych wiosek.

Niebawem ma się ukazać nowe wydawnictwo przygotowywane przez Muzeum Regionalne w Opocznie i portal Dawny Paradyż. Będzie to album dokumentujący - uwiecznioną na starej fotografii - historię Paradyża oraz najbliższych okolic tej miejscowości.

- Zachęcamy do udziału w tym projekcie. Cały czas poszukujemy archiwalnych fotografii, które dokumentują architekturę i społeczeństwo Paradyża i okolicznych wiosek, życie codzienne, uroczystości religijne i państwowe, wydarzenia wojenne, pracę na roli czy rzemiosło. Ważne, aby fotografie były wykonane maksymalnie do lat 80. XX wieku. Czym starsze, tym bardziej dla nas wartościowe - zachęca do współpracy Wiktor Pietrzyk, kustosz MR w Opocznie.

Fotokopie (skany) zdjęć można przesyłać na adres poczty elektronicznej: dawnyparadyz@gmail.com lub info@muzeumopoczno.pl. Zdjęcia można także dostarczyć osobiście do Muzeum Regionalnego w Opocznie (Plac Zamkowy 1). - Po wykonaniu kopii wszystkie oryginały zwrócimy właścicielom. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wykonania kopii zdjęć w domu właścicieli fotografii. Zapraszamy i dziękujemy za każde zdjęcie - mówi W. Pietrzyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast