Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ożyw się! Zbliża się Apel Młodych

To szczególne wydarzenie dla młodzieży w naszej diecezji wraca po trzyletniej przerwie związanej z pandemią.

To będzie już 10. edycja Apelu Młodych. Odbędzie się w Radomiu 30 września na ul. Żeromskiego w pobliżu placu Corazziego. - Chcemy ożywić ponownie w naszej diecezji tradycję apeli. Nasz młody Kościół radomski oczekuje na to wydarzenie. Chcemy przede wszystkim pokazać młodość ducha naszego radomskiego Kościoła wyrażonego poprzez zasłuchanie w słowo konferencji, wspólny śpiew, modlitwę - wyjaśnia ks. Mariusz Chamerski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Apel o 18.00 rozpoczną tańce lednickie prowadzone przez s. Karinę i młodzież ze wspólnoty lednickiej, która powstaje przy parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu.

Konferencję wygłosi ks. Sebastian Kosecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji częstochowskiej, a swoim świadectwem w trakcie koncertu podzieli się ks. Jakub Bartczak.

Oprawę muzyczną całości apelu zapewni zespół Gospel Radom. Spotkanie zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu. O oprawę muzyczną w czasie adoracji zadba Olga Nawara z zespołem.

- Zapraszamy serdecznie młodych z całej diecezji na ten apel, który będziemy przeżywać pod hasłem: "#comealive" - ożyw się. To będzie świetny czas, by spędzić go wśród młodych i pokazać, że faktycznie żyjemy - mówi Karolina Majchrzak.

Ks. Chamerski podkreśla, że wielu młodych wspomina wspaniałą atmosferę, jaka panowała podczas wakacyjnych rekolekcji czy wyjazdów różnych wspólnot. - W czasie apelu będzie okazja do spotkania, przywitania, a przede wszystkim spędzenia wspaniałego czasu w gronie młodego Kościoła przy Panu Jezusie. Zapraszamy wszystkich młodych. Ożywcie się! Nie ma co siedzieć w domu. Szkoła się zaczęła, pewnie pojawiają się różne trudności, dlatego trzeba obudzić ducha - mówi kapłan.

Ożyw się! Zbliża się Apel Młodych

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast