Nowy numer 38/2023 Archiwum

Diecezjalne Studium Organistowskie czeka na kandydatów

Do studiowania zaproszeni są wszyscy, którzy pragną nauczyć się gry na organach lub pogłębić swoje umiejętności oraz zdobyć wiedzę muzyczno-liturgiczną.

Diecezjalne Studium Organistowskie przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2023/2024. Celem kształcenia w DSO jest przygotowanie kandydatów do posługi organisty.

Studium mieści się w Radomiu przy ul. Prusa 6. Nauka trwa 5 lat. Obowiązkowe zajęcia odbywają się dla roku I i II - w poniedziałek i wtorek, dla roku III, IV i V - we wtorek i środę. Kandydaci legitymujący się świadectwem ze szkoły muzycznej mogą rozpocząć naukę od 2. lub nawet 3. roku.

Osoby ubiegające się o przyjęcie do DSO powinny złożyć: podanie, życiorys, opinię od proboszcza, kserokopię świadectwa ukończenia szkoły, kserokopię świadectwa szkoły muzycznej, ogniska muzycznego itp., jeśli do takich kandydat uczęszczał, oraz dwa zdjęcia.

Egzamin wstępny odbędzie się 25 września od 9.00 w siedzibie studium. Wszelkich informacji udziela ks. prał. Wojciech Szary, dyrektor DSO, pod numerem telefonu: tel. 48  36 56 228. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast