Muzeum Wsi Radomskiej 7 i 8 października przygotowało dla zwiedzających ciekawe propozycje. Będzie ostatnia potańcówka na dechach, finisaż wystawy i ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu "Muzyka wielu kultur".
Ostatnia w tym sezonie potańcówka na dechach odbędzie się w sobotę 7 października. Zabawa rozpocznie się już o 14.00 i potrwa do 19.00. Na scenie przygotowanej w zagrodzie z Jastrzębi do tańca zagrają i zaśpiewają trzy regionalne kapele: Zdzisława Kwapińskiego, Kamila Chrząszcza i Braci Urbańczyków.
Również w sobotę Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na finisaż wystawy "Gdzieś pomiędzy…" - Rzeźba ludowa Stanisław Grudnia, Zygmunta Grzybowskiego i Józefa Kondei. Spotkanie odbędzie się o 14.30 w Domu Ludowym, gdzie prezentowane są prace trzech rzeźbiarzy ludowych z Kozienic.
W programie wykład "Rzeźba ludowa dawniej i dziś", który wygłosi Michał Świercz z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Po wystawie oprowadzi jej kurator Aleksandra Żytnicka. Będzie też okazja spotkać się i porozmawiać z twórcami, autorami prac. Dla zwiedzających dostępny będzie katalog poświęcony wystawie i rzeźbiarzom.
Ostatnie spotkanie z cyklu "Muzyka wielu kultur" odbędzie się 8 października w niedzielę o 17.00. Tym razem kościół św. Doroty z Wolanowa na terenie skansenu wypełni słowo i pieśń, a zadba o to Teatr Nie Teraz, wystawiając spektakl "Pisz do mnie więcej" - śpiewogra wedle listów i poezji Marii Konopnickiej. Emanuel Bączkowski zagra na organach autorski repertuar przygotowany na potrzeby projektu. Tematykę koncertu przybliży wystąpienie dr. Sebastiana Piątkowskiego zatytułowane: "Scena nie tylko prowincjonalna. Dzieje radomskiego teatru".
W październiku Muzeum Wsi Radomskiej czynne jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00.