Nowy numer 48/2023 Archiwum

Turniej piłkarski "Cześć ich pamięci"

Zbliża się 7. edycja turnieju "Cześć ich pamięci". W tym roku rozegrane zostaną aż 4 turnieje przeznaczone dla różnych kategorii wiekowych.

Turniej piłkarski "Cześć ich pamięci" organizowany jest w Radomiu od 2016 roku. Jego celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych poprzez wybór jednego z nich jako patrona dla każdej z drużyn biorących udział w wydarzeniu, a także zadbanie o odpowiednią oprawę, m.in. wywieszone w hali sportowej tematycznych banerów.

W tym roku rozegrane zostaną cztery turnieje, w tym dwa dla szkół podstawowych - klasy 4-6 i 7-8, które odbędą się 25 listopada w hali sportowej PSP 17. Turniej dla szkół średnich zaplanowano na 26 listopada również w hali sportowej PSP 17. Dodatkowo, turniej dla dorosłych i młodzieży (minimalna granica wieku to 16 lat) odbędzie się 2 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Radomskiego.

Drużyna składa się z pięciu graczy, w tym bramkarz, oraz maksymalnie trzech zawodników rezerwowych. Maksymalnie 8 zawodników. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w turnieju.
Zapisy trwają do 24 listopada. Zapisać się można drogą mailową: Czesc_Ich_Pamieci@vp.pl. Zgłoszenia drużyny dokonuje jej kapitan lub trener. W wiadomości e-mail podaje on: swoje imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu, imiona i nazwiska wszystkich zawodników swojej drużyny, podaje pseudonim Żołnierza Wyklętego, którego wybiera na swojego patrona. Wybiera odpowiedni turniej dla swojej kategorii wiekowej.
W przypadku turnieju dla dorosłych i młodzieży zawodnicy są zobowiązani do wpłacenia minimum 15 zł na cele charytatywne. W tym roku na rzecz budowy Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Przedsięwzięcie jest zorganizowane w ramach Programu Wsparcia Edukacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Więcej informacji odnaleźć można na fanpage: https://www.facebook.com/CzescIchPamieci

Turniej piłkarski Cześć Ich Pamięci

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy