Nowy numer 48/2023 Archiwum

Szlakiem pamięci o wielkich Polakach

Młodzież oazowa i ministranci z parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu wraz z wikariuszem ks. Karolem Kosteckim w Warszawie zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i Stare Miasto.

Na cmentarzu powązkowskim ks. Kostecki pokazał młodym parafianom mogiły upamiętniające powstańców warszawskich, żołnierzy wyklętych oraz sławnych Polaków. - Największe wrażenie na młodzieży zrobiła kwatera "Ł" na tzw. "Łączce", gdzie znajdują się groby żołnierzy wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o wolność naszej ojczyzny - mówi ks. Karol.

W sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu młodzi zobaczyli muzeum pamięci o księdzu męczenniku oraz kaplicę z relikwiami jego sutanny. - Kolejnym punktem programu było Stare Miasto, gdzie odwiedziliśmy Pałac Prezydencki, plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz archikatedrę św. Jana Chrzciciela z grobem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W archikatedrze spotkaliśmy się z  br. Marianem Markiewiczem ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który zawiózł kard. Karola Wojtyłę na konklawe, które wybrało go na papieża - wylicza ks. Kostecki.

Przed Pałacem Prezydenckim.   Przed Pałacem Prezydenckim.
Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy