Nowy numer 09/2024 Archiwum

Turnieje piłkarskie "Cześć Ich pamięci!"

Na boisku rywalizowali już uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W najbliższą sobotę odbędzie się turniej dla dorosłych.

W hali sportowej PSP nr 17 w Radomiu w sobotę 25 listopada odbyły się dwa turnieje "Cześć Ich pamięci!" dla uczniów szkół podstawowych. W supermeczu pomiędzy zwycięzcami poszczególnych turniejów, po wyrównanym starciu i serii rzutów karnych zwyciężyła drużyna, która za swojego patrona obrała Witolda Pileckiego.

W tej samej hali 26 listopada odbył się trzeci turniej. Tym razem rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna Łupaszki.

Turniej dla dorosłych odbędzie się 2 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Radomskiego.

„Cześć Ich pamięci” to turniej piłkarski organizowany w Radomiu od 2016 roku. Ma na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Każda z drużyn biorących udział w wydarzeniu przybiera pseudonim Żołnierza Wyklętego, który zostaje jej patronem. - W poprzednich latach robiliśmy go całkowicie oddolnie siłami wolontariuszy. W tym roku udało nam się nawiązać współpracę z Ministerstwem Edukacji i Nauki, dlatego po raz pierwszy zorganizowaliśmy też turnieje dla podstawówek. Wzięło w nich udział prawie 100 osób z całego regionu radomskiego. Odzew był bardzo duży - mówi Adam Szabelak, koordynator turnieju.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Programu Wsparcia Edukacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu, Mazowiecki Kurator Oświaty, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy