Nowy numer 09/2024 Archiwum

Męski Różaniec w Drzewicy

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odbył się Męski Publiczny Różaniec ulicami Drzewicy. W modlitwie wzięło udział niemal 30 osób.

Dzieło Męskiego Różańca w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy działa już trzeci rok. - Grupa mężczyzn pod duchową opieką wikariusza ks. Mariusza Pałgana spotyka się na wspólnej modlitwie ulicami miasta w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św. Podobnie było i tym razem. Oprócz mężczyzn w wydarzeniu wzięła udział też reprezentacja żeńskiej części wspólnoty parafialnej, okazując tym samym duchowe wsparcie Drzewiczanom - wyjaśnia Maciej Hubka.

Ze względu na uroczystość przypadającą tego dnia oraz przygotowanie do zbliżającego się Adwentu, mężczyźni rozważali tajemnice radosne opierając się na tekstach z "Modlitewnika czcicieli Chrystusa Króla" w opracowaniu ks. prof. Marka Chmielewskiego.

Po zakończeniu modlitwy odbyło się również cotygodniowe spotkanie formacyjne grupy Męskiego Różańca. - Uczestnicy dyskutowali m.in. nad wyzwaniami duchowymi współczesnego mężczyzny oraz nad zagrożeniami duchowymi wynikającymi ze źle rozumianego dziedzictwa kulturowego w formie neopogaństwa i promocji zabobonów w przestrzeniach mediów. Wątki te pojawiły się w kontekście zbliżających się Andrzejek oraz przykładów związanych z Halloween - mówi M. Hubka.

Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Drzewicy odbędzie się w ostatnią niedzielę grudnia. Organizatorzy zapraszają zarówno na spotkania modlitewne, jak i formacyjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy