Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dary trafią do Domu Samotnej Matki "Victoria" w Majdanach koło Kozienic

Po raz kolejny Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej włączył się w bożonarodzeniową akcję Paczuszka dla Maluszka, do której od 2013 r. zaprasza Fundacja Małych Stópek.

Akcję, która rozpoczęła się 3 grudnia, koordynuje Diakonia Życia wspólnie z Diakonią Społeczną. - Chcemy przed świętami Bożego Narodzenia zatrzymać się, trochę zwolnić i otworzyć się na potrzeby innych, ale też uświadomić ludziom, że należy wychodzić ze strefy komfortu i pomagać potrzebującym. W tym roku paczki przekażemy do Domu Samotnej Matki "Victoria", który znajduje się w Majdanach koło Kozienic. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Paczki można przygotować indywidualnie, ale też mogą to zrobić wspólnoty parafialne czy grupy ludzi - mówi animatorka Anna Kozłowska z Diakonii Życia.

Potrzebne są artykuły spożywcze długoterminowe, musy i soki dla dzieci, chrupki kukurydziane, biszkopty, cukier, makaron, przyprawy, słodycze, zabawki, artykuły higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, kosmetyki, koce, pościel, prześcieradła i artykuły szkolne. Listę wszystkich potrzebnych rzeczy można znaleźć na Facebooku Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej.

- Jeśli ktoś chce wesprzeć naszą akcję, a nie może przygotować paczki, zachęcamy, by przekazał darowiznę, a my kupimy potrzebne produkty. Numer konta jest na naszym Facebooku - podpowiada A. Kozłowska.

Paczki można zostawiać w Centrum Ruchu Światło-Życie, które mieści się w kurii przy ul. Malczewskiego 1, w środy i czwartki od 10.00 do 16.00 oraz w Księgarni św. Kazimierza przy kurii od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 oraz w soboty w godz. 9-13.

- Bardzo nas cieszy, kiedy widzimy młodych ludzi zaangażowanych w pomoc. Cieszy, że oazowicze zauważają osoby potrzebujące wsparcia - mówi ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy