Nowy numer 09/2024 Archiwum

Akcja malowania bombek dla chorej Zuzi

Niespełna 2-letnia dziewczynka potrzebuje pieniędzy na leczenie. Są one zbierane w czasie kolejnej edycji akcji charytatywnej "Malowanie bombek - Przyjaciele dzieciom".

W niedzielę 3 grudnia zaproszeni przez prezydenta Radomia goście malowali świąteczne ozdoby w radomskiej Łaźni. Mama Zuzi Aleksandra Leśniewska poinformowała, że córkę czeka rekonstrukcja stawów biodrowego i skokowego oraz kolana. Operacja zostanie przeprowadzona 21 lutego 2024 r. w Paley European Institute. Kilkanaście miesięcy później Zuzia będzie miała zabieg wydłużenia nogi. Zdaniem A. Leśniewskiej, akcja malowania bombek jest próbą dotarcia do większego grona osób, dzięki którym możliwie będzie zebranie potrzebnych pieniędzy na leczenie córki.

W niedzielne popołudnie do Łaźni przyszli m.in. prezydent miasta Radosław Witkowski oraz jego zastępcy Marta Michalska-Wilk i Katarzyna Kalinowska. - Chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby rodzice Zuzi mieli poczucie komfortu, że mogą walczyć o zdrowie swojego dziecka - powiedziała M. Michalska-Wilk.

Z kolei asp. Karolina Krawczyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji dodała, że jej koledzy od kilku lat starają się uczestniczyć w charytatywnej akcji. - Nie ma nic lepszego niż pomaganie drugiemu człowiekowi - powiedziała policjantka.

Od 6 grudnia na miejskim stoisku w Galerii Słonecznej będzie można oglądać bombki przeznaczone na licytację. Sama licytacja potrwa od 15 do 17 grudnia. Informacja i link do grupy, na której będzie można licytować bombki, pojawi się na stronie: radom.pl i na profilu FB Kultura Radom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy