Nowy numer 09/2024 Archiwum

Tak. Pomagam! - zbiórka żywności

Kasza, makaron, kawa, herbata, cukier, słodycze - te i inne produkty o długim terminie przydatności do spożycia każdy będzie mógł wrzucić do koszy Caritas Diecezji Radomskiej.

W najbliższy piątek 8 grudnia oraz w sobotę 9 grudnia od godz. 9.00 do 18.00 odbędzie się 23. edycja przedświątecznej zbiórki żywności pod hasłem "Tak. Pomagam!".

- Ponad 200 wolontariuszy ze szkolnych kół i parafialnych zespołów Caritas Diecezji Radomskiej będzie w tych dniach dyżurować przy koszach ustawionych za linią kas - mówi Magdalena Gliszczyńska, rzeczniczka CDR. Kupujący spotkają ich w sklepach spożywczych i supermarketach w całej diecezji, m.in. w Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Końskich, Białobrzegach, Kozienicach i wielu innych miejscowościach, które włączyły się w akcję.

Akcja "Tak. Pomagam!", która odbywa się dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą, jest okazją do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Do koszyków ustawionych w sklepach będzie można wrzucać produkty o długim terminie przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, na przykład makaron, kasze, ryż, olej, kawę, herbatę, konserwy, cukier, bakalie, ciastka czy czekoladę.

Wszystko to zostanie dobrze wykorzystane. - Z zebranych produktów przygotujemy w naszej diecezji świąteczne paczki, które przekażemy ok.1500 osobom - mówi ks. Damian Drabikowski, dyrektor CDR.
Z żywności zebranej podczas akcji przygotowane zostaną też posiłki dla potrzebujących korzystających z jadłodajni Caritas. Średnio podczas jednej akcji udaje się zebrać ok. pięć ton żywności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy