Nowy numer 09/2024 Archiwum

Miłość z Polski płynie na Ukrainę

Od ponad 20 lat posługę duszpasterską w Ukrainie pełni pochodzący z diecezji radomskiej ks. Krzysztof Wilk, obecnie proboszcz trzech parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce.

W diecezji radomskiej po każdej Mszy św. organizowane były zbiórki do puszek. 10 grudnia obchodzony był Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ks. Krzysztof Wilk głosił słowo Boże podczas Mszy św. w kościele Chrystusa Króla w Radomiu. Przy okazji podziękował za okazywane wsparcie, które płynie z każdej strony.

- Od 20 lat pełnię posługę duszpasterską w Ukrainie i zawsze doświadczałem wsparcia Kościoła w Polsce a szczególnie wiernych diecezji radomskiej. Nigdy nie czułem się osamotniony. Zawsze miałem wsparcie duchowe i materialne. Ta pomoc jest ogromna. Świadczy ona o tym, że chrześcijaństwo jest w nas, że przyjmujemy naukę Chrystusa, że staramy się wchodzić w głębię Ewangelii. Myślę, że to wsparcie doceniają nie tylko katolicy, ale również wierni innych wyznań w Ukrainie – mówił ks. Krzysztof Wilk.

Duszpasterz od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Na Wschód wyjechał 2 września 2004 r. Początkowo był w Białej Cerkwi. Obecnie posługę duszpasterską pełni w Bogusławiu, Taraszczy i Mironówce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy