Nowy numer 09/2024 Archiwum

Światowy Dzień Chorego w MSS

W najbliższą niedzielę przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: "Nie jest dobrze, by człowiek był sam".

W kaplicy szpitalnej pw. Matki Bożej z Lourdes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Mszy św. 11 lutego o 11.00 przewodniczył będzie bp Marek Solarczyk.

- Tego dnia w naszym szpitalu odwiedzamy wszystkich pacjentów. Na zakończenie Eucharystii pacjenci mogą przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Warto podkreślić, że nie ma czegoś takiego jak ostatnie namaszczenie. To jest sakrament chorych, który każdy może w swoim życiu przyjmować wielokrotnie. On ma służyć, jeśli taka jest wola Pana Boga, nie tylko uzdrowieniu fizycznemu, ale też uzyskaniu siły duchowej, której osoby cierpiące czy chore potrzebują w trudnym doświadczeniu. Chodzi o to, żeby Pan Bóg dał łaskę nadziei, cierpliwości, spokoju, bo to jest w chorobie potrzebne - mówi kapelan ks. Krzysztof Andaś.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy