Nowy numer 09/2024 Archiwum

Starachowickie Karole rozdane

Parafia pw. Wszystkich Świętych po raz pierwszy zorganizowała Starachowicki Konkurs Papieski "Ślady ks. Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II w Starachowicach".

W konkursie, którego celem była popularyzacja śladów ks. Karola Wojtyły w Starachowicach, wzięło udział 70 uczniów z dziesięciu szkół. Odbywał się on w trzech kategoriach: "wiedzy", "multimedialnej" i "plastycznej". 

Nagrody laureatom wręczono 11 lutego w kościele parafialnym. - Głównymi nagrodami są pięciodniowe wycieczki do Karpacza i Pragi oraz Starachowickie Karole, czyli statuetki ks. prof. Karola Wojtyły żegnającego się z państwem Kozłowskimi, którzy byli jego znajomymi z czasów duszpasterstwa akademickiego w Krakowie. Prace plastyczne i filmy można oglądać na parafialnym Facebooku i stronie internetowej - mówi wikariusz ks. Radosław Wroński.

Konkurs wpisuje się w Starachowicki Rok św. Jana Pawła II, który został ogłoszony z racji 10. rocznicy kanonizacji i aktu zawierzenia miasta świętemu papieżowi. Jak mówi proboszcz ks. Sławomir Rak, szczególną inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia było wydanie z racji jubileuszu 100-lecia pracy duszpasterskiej książki Aleksandra Łąckiego "Wszyscy Święci, Starachowice i… my", która przedstawia historię parafii.

- Autor poświęcił cały rozdział odwiedzinom księdza, a potem biskupa i kardynała Karola Wojtyły w parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach. Możemy tam przeczytać o grze ks. Karola na starachowickim boisku w klubie AZS Lublin, wędrówkach przez starachowicki park z dworca PKP do państwa Kozłowskich, o chrzcie ich dzieci w tutejszej świątyni i Mszy jubileuszowej z racji 25-lecia małżeństwa, a po niej o nocnym śpiewaniu - wyjaśnia ks. Wroński.

Starachowicki Karol, czyli statuetka ks. prof. Karola Wojtyły.   Starachowicki Karol, czyli statuetka ks. prof. Karola Wojtyły.
ks. Radosław Wroński
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy