Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bp Piotr Turzyński obchodzi rocznicę przyjęcia sakry

- Dziękuję Bogu, że każdego dnia stawia na mojej drodze wspaniałych ludzi, którzy modlą się za mnie, wspierając moją posługę - powiedział biskup Piotr Turzyński, który 28 lutego będzie obchodził 9. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Bp Turzyński wspomniał też osoby, które darzą go życzliwością i dobrocią. – Mam świadomość tego, że cokolwiek robię, to wiem, że nie jest to tylko moje dzieło, lecz zawdzięczam to wszystko łasce Bożej, która ciągnie wciąż mnie do przodu. Za to wszystko chcę właśnie podziękować. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim. Każdego dnia staram się wypełniać zadania, które Bóg stawia na mojej drodze. Trochę jest przykre, że piękno Chrystusa, piękno Ewangelii we współczesnym świecie jest marginalizowane przez niektórych. Świat się polaryzuje. Dlatego wspominając lata swojej młodości, przepełnione żywym Kościołem, chciałbym te doświadczenia przekazać młodemu pokoleniu – powiedział bp P. Turzyński.

Dodał, że Bóg odkrywa przed nim nowe przestrzenie i nowe wyzwania. – Mam świadomość tego, że we współczesnym czasie nie jest łatwo apostołować. Ale doświadczyłem wiele radości, odwiedzając naszych rodaków w wielu krajach. Cieszę się i dziękuję Bogu, że stawia na mojej drodze wspaniałych ludzi – zakończył delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Dewiza biskupią Piotra Turzyńskiego są słowa: „Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae” („Kościół Matka – Matka Kościoła”). Święcenia prezbiteratu przyjął 28 maja 1988 r. w Radomiu a biskupie 28 lutego 2015 r. w Radomiu. Głównym konsekratorem był abp Celestino Migliore. 17 stycznia 2015 roku papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji radomskiej ze stolicą tytularną Usula.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy