Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 270 tys. zł na remont pomnika upamiętniającego pracowników Fabryki Broni w Radomiu, którzy zostali zamordowani przez Niemców w październiku 1942 roku.
Jeszcze w tym roku zostaną odnowione kamienne i metalowe elementy monumentu, a wokół pomnika zostanie ułożona nowa nawierzchnia z płyt granitowych. Efekt prac będziemy mogli zobaczyć 14 października, kiedy będzie obchodzona 82. rocznica zamordowania robotników zakładu zbrojeniowego w Radomiu.
W czasie hitlerowskiej okupacji, wielu pracowników Fabryki Broni w Radomiu, z narażeniem życia, podejmowało opór wobec okupantów, włączając się w działalność konspiracyjną. Dostarczali Związkowi Walki Zbrojnej części do broni strzeleckiej, produkowanej w fabryce oraz prowadzili działalność sabotażową i wywiadowczą. W odwecie za dywersję w czterech egzekucjach od 12 do 15 października 1942 roku w Rożkach, w Radomiu przy szosach kieleckiej i warszawskiej oraz obok głównej hali fabryki, Niemcy zamordowali 25 pracowników Fabryki Broni. Publiczne egzekucje miały być przestrogą przed wynoszeniem broni z zakładu.
W 1981 r. w miejscu stracenia stanął pomnik upamiętniający pomordowanych, gdzie co roku oddawana jest cześć ich pamięci. Opiekunem tego miejsca jest zakładowa Solidarność.