Nowy numer 15/2024 Archiwum

Triduum Paschalne z udziałem biskupów radomskich

Biskupi Marek Solarczyk i Piotr Turzyński będą celebrować liturgie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Miejscem celebracji będą również kościoły i kaplice w Kowali, Przedborzu, Skaryszewie i we Wsoli.

W Wielki Czwartek, czyli w dniu ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy Krzyżma w radomskiej katedrze. Początek o 10.00. W koncelebrze będzie uczestniczył bp Piotr Turzyński. W czasie celebracji zostanie pobłogosławiony olej chorych, olej katechumenów i konsekrowane Krzyżmo. Natomiast o 18.00 celebrowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg. Uroczystość odbędzie się pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka. Tego samego dnia bp Piotr Turzyński będzie się modlił się kościele pw. św. Bartłomieja we Wsoli k. Radomia.

W Wielki Piątek bp Marek Solarczyk uda się do sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu, gdzie będzie przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej. Początek o 16.00. Z kolei bp Piotr Turzyński o 18.00 będzie przewodniczył Liturgii Wielkiego Piątku w kościele katedralnym.

W Wielką Sobotę o 20.00 bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej w katedrze, a bp Piotr Turzyński, również o 20.00, w kaplicy sióstr klarysek w Skaryszewie.

W Niedzielę Zmartwychwstania bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył o 6.00 procesji rezurekcyjnej i Mszy św. w kościele pw. św. Aleksego w Przedborzu, natomiast o 12.30 liturgii w kościele katedralnym w intencji diecezji radomskiej. Natomiast bp Piotr Turzyński będzie modlił się tego dnia o 6.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Kowali k. Radomia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy