"Opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne" - to pierwsza w historii Muzeum Regionalnego w Opocznie wystawa stała ukazująca ten element tożsamości miasta.
Na ekspozycji oprócz historycznych produktów fabryki w postaci płytek ceramicznych, znajdują się także liczne dokumenty, archiwalne fotografie i przyrządy - formy do produkcji płytek. Wystawa w nowoczesny, multimedialny i atrakcyjny sposób pokazuje początki przemysłu ceramicznego w Opocznie.
Podczas otwarcia wystawy, w której udział wzięli potomkowie założycieli fabryki, dyrektor muzeum Adam Grabowski przybliżył historię opoczyńskich zakładów "Dziewulski i Lange". - Po raz pierwszy zaprezentował także unikatowe zdjęcia z rodzinnego albumu Dziewulskich. Możemy na nich zobaczyć założycieli opoczyńskich zakładów wraz z ich rodzinami. Należy dodać, że do niedawna zupełnie nie znane były wizerunki Jana Dziewulskiego oraz Władysława i Józefa Lange. Głos zabrała seniorka rodu prof. Jadwiga Dziewulska-Komender, która podziękowała za tak piękne upamiętnienie wspólnej historii rodziny Dziewulskich i Opoczna. Słowa uznania skierowała także Joanna Opolska oraz zastępca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, który potwierdził zapoczątkowane już prace nad powstaniem Muzeum Płytki Ceramicznej w Opocznie - mówi Wiktor Pietrzyk z MR.