Nowy numer 15/2024 Archiwum

Powstała Radomska Wspólnota Animatorów

Spotkania RWA odbywać się będą raz w miesiącu w parafii św. Wacława w Radomiu.

Wzorem wspólnot tworzonych w miastach studenckich, jak Kraków, Warszawa, Kielce czy Lublin, animatorzy chcą spotykać się i formować także w Radomiu, dlatego powołano Radomską Wspólnotę Animatorów.

- Z taką inicjatywą wyszły dwie animatorki Emilia Krzyżanowska i Aleksandra Michalik. Zwróciły się do mnie i s. Agnieszki Szczęsnej, moderatorki diecezjalnej Ruchu Światło-Życie, by powołać taką wspólnotę. Odebraliśmy to z entuzjazmem - mówi ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w marcu w parafii pw. św. Wacława w Radomiu. Animatorzy Ruchu Światło-Życie i moderatorzy dzielili się swoim doświadczeniem modlitwy słowem Bożym oraz tym, w jaki sposób dociera ono do ich serc i jakie znaczenie w ich życiu ma Namiot Spotkania. - Młodzież pragnie, żeby kolejne spotkania połączone były z Mszą św., adoracją, uwielbieniem Pana Jezusa. Będzie też część formacyjna i integracyjna - wyjaśnia ks. Krasiński.

Spotkania Radomskiej Wspólnoty Animatorów odbywać się będą raz w miesiącu w parafii św. Wacława. Informacje o terminach będą podawane na Facebooku oazy. - Zapraszamy przede wszystkim animatorów, którzy studiują czy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych w Radomiu. Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo jednoczą młodych, ale przede wszystkim jest tam duch modlitwy - podkreśla ks. Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy