Nowy numer 20/2024 Archiwum

Budzenie ducha misyjnego

W parafii Zesłania Ducha Świętego w Radomiu odbyło się spotkanie księży zrzeszonych w Papieskiej Unii Misyjnej.

Gościem specjalnym był ojciec Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy PUM, który przekonywał, że pogłębianie misyjnej wizji kapłanów, przyczynia się do tego, że będą oni bliżej Boga i ludzi. 

– Współczesny kapłan powinien mieć głębsze poczucie powszechności Kościoła. Powinien otwierać się na potrzeby misyjne. Dlatego odwiedzam m.in. seminaria duchowne i zachęcam do tego przyszłych księży. Mamy nadzieję, że coraz więcej tego ducha misyjnego trafi do serc kapłanów – mówił o. Bovio.

W spotkaniu uczestniczył również ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Przekonywał, że kapłani chcą się formować w duchu misyjnym. – Chcemy spotykać się na modlitwie, na rozmowach. Zresztą Papieska Unia Misyjna ma głębokie tradycje w diecezji radomskiej, bowiem jej członkiem był m.in. bp Stefan Siczek. Ponadto sprawujemy jedną Mszę Świętą w intencji misji, oddajemy dobrowolną ofiarę na misje – mówi ks. M. Będziński. Dodał, że założyciel PUM, bł. ks. Paweł Manna chciał, aby każdy ksiądz żył duchem misyjnym. 

– Uważam, że nie wystarczy tylko posługa wśród wiernych w parafii, ale powinniśmy czuć się misjonarzami. Dlatego błogosławiony odwiedzał seminaria duchowne, spotykał się z księżmi, aby budzić tego ducha misyjnego. Pamiętajmy, że jednoczy nas duch misyjny – powiedział dyrektor krajowy PDM w Polsce. 
_______________________________________________________
Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Radomskiego" nr 16 na 21 kwietnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy