Nowy numer 20/2024 Archiwum

Najlepsi z najlepszych

Policjanci rywalizowali o tytuł najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego w województwie mazowieckim. Finał zawodów odbył się od 10 do 12 kwietnia w Radomiu.

W eliminacjach wojewódzkich rywalizowało 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. Mazowiecki garnizon w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", będą reprezentować sierżant Piotr Popławski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz młodsza aspirant Agata Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Policjanci zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w sześciu konkurencjach. W pierwszym etapie mundurowi zmierzyli się w strzelaniu z broni służbowej, a następnie zaprezentowali swoje umiejętności podczas kierowania ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań. W kolejnym etapie eliminacji w teście musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. - Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych - opowiada podinspektor Katarzyna Kucharska, rzeczniczka mazowieckiej policji.

Najlepszym gratulowali zastępca komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp. szt. Tomasz Stopa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego Artur Dziwirk oraz przedstawicielka Automobilklubu Radomskiego Agnieszka Domagała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy