Nowy numer 20/2024 Archiwum

Orkiestra Reprezentacyjna WOT na Westerplatte

Orkiestra zabezpieczała oprawę muzyczną podczas Święta 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej pod batutą st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego 14 kwietnia wystąpiła w Gdańsku na Westerplatte.

Pułkownik Łukasz Baranowski, komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, w skład którego wchodzi orkiestra, podkreślił jej znaczenie jako pododdziału, który stacjonuje w Radomiu, ale realizacją swoich zadań obejmuje teren całej Polski. Wyraził też swoją dumę z żołnierzy, którzy czynnie uczestniczą w wielu uroczystościach w kraju, rozwijając swoje pasje i zamiłowanie do muzyki. - Orkiestra Reprezentacyjna to nie tylko wspaniały zespół muzyków, ale także ambasador polskiej kultury i tradycji. Występ na Westerplatte jest wyjątkowym wydarzeniem, które ukazuje rolę orkiestry jako ważnego elementu naszego dziedzictwa narodowego. Cieszy mnie fakt, że orkiestra, która jest coraz bardziej liczna, pokazuje swój bardzo wysoki kunszt i profesjonalizm - mówi płk Baranowski.

Tamburmajor szer. Andżelika Toporek podkreśla, że stanie na czele orkiestry na placu Westerplatte było dla niej ogromnym przeżyciem. - Myślami byłam z ludźmi, którzy oddali życie w tym miejscu, walcząc o naszą wolność i niepodległość. To dzięki nim możemy dzisiaj cieszyć się wolnością w kraju - mówi szer. Toporek.

W skład Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzą Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Kompania Reprezentacyjna. Nadal trwa nabór do obu tych pododdziałów. Osoby zainteresowane służbą mogą skontaktować się z przedstawicielem OR WOT pod numerem telefonu 792 390 732.

Na czele orkiestry - st. chor. sztab. Tomasz Chwaliński i tamburmajor szer. Andżelika Toporek.   Na czele orkiestry - st. chor. sztab. Tomasz Chwaliński i tamburmajor szer. Andżelika Toporek.
OR WOT
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy