Nowy numer 20/2024 Archiwum

Sukces internetowej zbiórki

Udało się zebrać pieniądze na remont dachu zabytkowego kościoła przy parafii św. Ignacego Loyoli w Kołomyi, w archidiecezji lwowskiej w Ukrainie. Zbiórkę przeprowadził portal misjomat.org.

Największym problemem i trudnością jest przeciekający dach kościoła. Istnieje potrzeba pilnego remontu i malowania. Trzeba jak najszybciej usunąć usterki, zabezpieczyć dach i pomalować w celu zabezpieczenia odnowionych w 2004 r. malowideł we wnętrzu kościoła, bowiem pojawiły się mokre plamy na suficie. 

Proboszczem parafii jest pochodzący z diecezji radomskiej ks. Michał Machnio. który od 8 lat pracuje w Ukrainie. – Cieszę się bardzo, że udało się zebrać potrzebne pieniądze, w sumie ponad 60 tys. złotych. Od ponad 30 lat kolejni proboszczowie podejmowali trud odnowienia kościoła – opowiada ks. M. Machnio.

Pod koniec ubiegłego roku wspólnota parafialna stanęła wobec trudnego zadania, jakim było zebranie pieniędzy na remont dachu. – Na szczęście z pomocą przyszedł ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, który zaproponował napisanie projektu dotyczącego wykonania najpilniejszych prac przy kościele. Stwierdziliśmy z wiernymi, że jest to dobry moment, aby zebrać pieniądze na remont dachu. Udało się. Wyrażam ogromną wdzięczność w imieniu mojej wspólnoty, która w modlitwach będzie polecać wszystkich darczyńców. Niech Bóg wszystkim błogosławi – mówi proboszcz miejscowej parafii.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy