Modlitwa w intencji bp. Marka Solarczyka przejdź do galerii

W radomskiej katedrze celebrowano Mszę świętą w intencji biskupa Marka Solarczyka z racji jego imienin. W koncelebrze uczestniczyli: bp Piotr Turzyński i ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Witając zgromadzonych ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz radomskiej katedry mówił, że tajemnica powołania, jakie Bóg ofiarowuje człowiekowi, jest ukazana w życiu i świętości św. Marka.

Homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk. - Bądźmy głosicielami Bożego Słowa oraz nauczycielami dla tych, którzy szukają dobrych wzorców - mówił biskup Marek. Na koniec życzył, aby św. Marek umocnił naszą wiarę. - Niech naszą mocą świadectwa naszego życia i naszej wiary będzie właśnie to, że Chrystus jest razem z nami - powiedział bp M. Solarczyk.

Życzenia w imieniu prezbiterium Kościoła radomskiego złożył ks. Paweł Twardowski, sędzia Sądu Kościelnego Diecezji Radomskiej. Życzył, aby dobro, które bp Marek zasiewa w parafiach i wspólnotach diecezji, jako głosiciel Ewangelii, nauczyciel wiary, szafarz sakramentów, pasterz i sędzia, miało jak najlepszą pogodę do wzrostu i podatny grunt.

W imieniu osób konsekrowanych głos zabrała służka s. Agnieszka Szczęsna, moderatorka diecezjalna Ruchu Światło-Życie. - Życzmy, aby pragnienie Boga, jakie złożył w sercu każdego ze swych umiłowanych dzieci, "abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem", wzrastało i realizowało się w życiu księdza biskupa - powiedziała s. A. Szczęsna.

Po Mszy św. życzenia składali przedstawiciele instytucji, zgromadzeń zakonnych, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń działających w diecezji radomskiej.

____________________________________
Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Radomskiego" nr 18 na 5 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..