Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nocna pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Pocieszenia

Rozpoczęły się zapisy na IX nocną pielgrzymkę kobiet z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pani Ziemi Radomskiej w Starej Błotnicy. Panie wyruszą na pątniczy szlak 1 czerwca o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera 57.

Dwa lata temu w pielgrzymce uczestniczyło prawie tysiąc kobiet. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie i w tym roku. Rycerze Kolumba z Rady 14004 liczą również, że 26-kilometrową drogę pielgrzymowania panie przejdą w modlitwie i ze śpiewem, niosąc do Matki Bożej Pocieszenia osobiste intencje. 

- Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego - powiedział Andrzej Kacak, Wielki Rycerz Rady 14004, działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. 

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Do udziału w pielgrzymce bracia zapraszają wszystkie kobiety i dziewczęta, które podołają trudom nocnej, 26-kilometrowej wędrówki. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą o godz. 6.00 w sanktuarium w Starej Błotnicy.

Zastępca Wielkiego Rycerza Mirosław Kępka dodaje, że Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątniczkom m.in. okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach. 

- Nie ma nic lepszego, jak przeżywanie wiary we wspólnocie Kościoła, w tym przypadku Kościoła pielgrzymującego. Staramy się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik - powiedział Mirosław Kępka. 

Zapisy są prowadzone za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie https://rycerzekolumba.radom.pl oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 przed kościołem MB Częstochowskiej. Przy zapisach trzeba będzie okazać dowód osobisty, w przypadku osób niepełnoletnich pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Organizatorzy zachęcają do złożenia ofiary na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy