Nowy numer 20/2024 Archiwum

My nie możemy nie mówić…

Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego na czuwanie modlitewne do radomskiej katedry. Spotkanie rozpocznie się o 19.30 i zainauguruje tydzień ewangelizacyjny.

Po raz 12. ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty z diecezji radomskiej organizują tydzień ewangelizacyjny w Radomiu. - Hasło tegorocznego tygodnia "My nie możemy nie mówić…" mocno łączy się z tym, co Duch Święty uczynił od samego początku z Apostołami, uzdalniając ich do głoszenia prawdy o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Bezpośrednio po Zesłaniu Ducha Świętego podejmujemy różnego rodzaju akcje i organizujemy wydarzenia, w których chcemy świadczyć o tym, kim jest dla nas Jezus Chrystus, jak doświadczyliśmy Jego działania w naszym życiu, by otwierać drogę do spotkania z Jezusem innym osobom, które z różnych powodów nie mogły przeżyć osobistego i głębokiego spotkania z Jezusem, czy to dlatego, że w rodzinie nie było świadectwa, nie było miejsca dla Boga, dla Jezusa, a może nawet i w parafii, gdzie być może to, co instytucjonalne wzięło górę i też zabrakło doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem - wyjaśnia ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętego Dobrego Łotra w Radomiu.

Podczas czuwania 18 maja swoim świadectwem podzieli się Tomasz Węgrzyn z Wrocławia, reprezentujący Służbę Odnowy Rodzinom (SOR). Czuwanie zakończy się Wigilijną Mszą św. W niedzielę 19 maja o 16 na Placu Corazziego (przed Urzędem Miasta) rozpocznie się koncert uwielbienia z udziałem o. Tomasza Nowaka OP (Strefa Wodza), który zakończy się modlitwą o wylanie Ducha Świętego na Radom i diecezję. 24 i 25 maja prowadzona będzie ewangelizacja przed kościołem garnizonowym.

- Nawiązując do hasła tygodnia ewangelizacyjnego: "My nie możemy nie mówić…", to jeżeli człowiek doświadczy piękna, jakiegoś dobra, czegoś, co przemieni jego życie, to jak o tym nie mówić? Jeżeli człowiek doświadcza miłości Boga, jeżeli widzi, że ta miłość przemienia jego życie, to dostrzega, że jest szczęśliwy. Trzeba o tym mówić i tym się dzielić. Na tym polega ewangelizacja - wyjaśnia ks. Wojciech Tkaczyk, koordynator grup Odnowy w Duchu Świętym diecezji radomskiej, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Radomiu.

Program XII Tygodnia Ewangelizacyjnego

18 maja (sobota), katedra Opieki NMP, ul. Sienkiewicza 13

  • 19.30 - Wigilia Zesłania Ducha Świętego (czuwanie i Msza św.), gościem będzie Tomasz Węgrzyn z Wrocławia

19 maja (niedziela), plac Corazziego

  • 16.00 - Strefa Wodza, dominikanin o. Tomasz Nowak, koncert uwielbienia: zespół „Kerygma” z Warszawy

21 maja (wtorek), ośrodek Kazimierzówka, ul. Główna 16

  • 18.00 - Msza św.
  • 19.00 - Chrześcijaństwo po rozwodzie. Miejsce związków niesakramentalnych w Kościele

22 maja (środa), parafia Świętej Rodziny, ul. Kelles-Krauza 19

  • 18.00 - Msza św.
  • 19.00 - Bóg wobec utraty bliskiej osoby - dr Maria Cygan

24 maja (piątek)

  • 19.00 - Ja jestem światłością świata! (J 8, 12) - Ewangelizacja przed kościołem garnizonowym,

25 maja (sobota)

  • 15.00 - 20.30 - Słowo pełne mocy! - Ewangelizacja przed kościołem garnizonowym
  • 20.45 - film: "Powołany" cz. I, plac Corazziego

27 maja (poniedziałek)

  • 19.00 - film: "Powołany" cz. II, kino Helios
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy