Nowy numer 20/2024 Archiwum

Posłani, aby służyć

Szkoła Animatora odbyła się w Ośrodku Ruchu Światło-Życie "Betania" w Pionkach koło Radomia. W trakcie wydarzenia ponad setka młodych osób została posłana, aby służyć innym w czasie wakacyjnych turnusów rekolekcyjnych.

W tym roku przygotowano 13 turnusów w Dąbrówce, Baryczy, Kałkowie, Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, Sandomierzu i Bystrej Podhalańskiej. Ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej powiedział, że animatorzy otrzymali specjalną misję, czyli prowadzenie ewangelizacji i powierzonych osób do Boga. – Cieszę się, że na chwilę obecną na wakacyjne rekolekcje oazowe zapisało się ponad 600 osób. To potężna armia młodego Kościoła. Dzisiaj towarzyszy nam wielka radość, bowiem w parafiach powstają nowe grupy oazowe – powiedział ks. Krasiński.

Drugi raz animatorką w czasie wakacyjnych rekolekcji będzie Eliza Byzdra z parafii katedralnej w Radomiu. – Dzisiaj być animatorem to znaczy służyć przykładem, uśmiechem, dobrą radą i modlitwą – powiedziała uczestniczka Szkoły Animatora.

Z kolei Piotr Biernacki z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu będzie animatorem w czasie wakacji po raz trzeci. – Jadę do Dąbrówki. Mam nadzieję, że będzie to owocny czas dla mnie i uczestników, za których już dzisiaj się modlę. Być animatorem to znaczy wspierać młodych, którzy będą razem z nami przeżywali swoje rekolekcje oazowe – powiedział P. Biernacki.

Wcześniej kadra animatorów, dzięki życzliwości Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wzięła udział w kursie pierwszej pomocy, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia zakończyły się egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy