Nowy numer 20/2024 Archiwum

Bp Turzyński zachęca do modlitwy o rychłą beatyfikację mistyczki z Radomia

W najbliższy piątek, 17 maja poznamy laureata tegorocznej nagrody im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Uroczystość odbędzie się o godzinie 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

O przyznaniu nagrody zdecyduje kapituła złożona z przedstawiciela biskupa radomskiego oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum i Proboszcza Parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu - przewodniczącego Kapituły.

Nagrodę im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej stanowi statuetka przedstawiająca postać wybitnej radomianki - autorem projektu jest Jan Brzuszek, autorem rzeźby Marek Szczepanik.

Czcicielem Wandy Malczewskiej jest bp Piotr Turzyński. Mówi, że Wanda Malczewska jest wzorem pracy u podstaw. - Była znakiem nadziei. Opiekowała się chorymi i ubogimi. Była człowiekiem wielkiego dobra. Będziemy się modlić o rychłą jej beatyfikację - powiedział bp Turzyński. 

Nagroda sługi Bożej Wandy Malczewskiej jest przyznawana od 2022 roku. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy