Studiuj teologię w Radomiu!

Ruszają 2-letnie studia podyplomowe.

Od października 2024 roku będzie można podjąć studia w Instytucie Teologicznym Świętego Kazimierza w Radomiu. To nowe dzieło na edukacyjnej mapie diecezji radomskiej. 

Oferta jest skierowana do liderów grup parafialnych, nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia do nauczania religii w szkołach oraz dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę teologiczną. Dla przyszłych studentów przygotowano dwie możliwości zajęć: stacjonarne i on-line. Zapisy ruszą od połowy czerwca i potrwają do połowy września. Studia będą trwały 4 semestry.

Do podjęcia studiów zachęca ks. dr Sławomir Czajka, który stoi na czele Instytutu. – Warto być świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie, niejednokrotnie skomplikowanym i trudnym. Trzeba głosić Ewangelię pomimo różnych przeszkód i trudności. To zadanie, które stoi przed Kościołem, czyli przed każdym z nas. Dlatego zachęcam do pogłębienia nie tylko wiedzy, ale i duchowości – przekonuje ks. Czajka. 

Więcej informacji można uzyskać w Instytucie Teologicznym św. Kazimierza w Radomiu, ul. Młyńska 23/25, tel. +48 330 91 84 lub 662 960 211, e-mail: instytutteologiczny@diecezja.radom.pl

Jak już informowaliśmy, utworzenie instytutu było efektem rozdzielenia kompetencji watykańskiej Dykasterii ds. Kultury i Edukacji oraz Dykasterii ds. Duchowieństwa. W myśl nowych zapisów, w diecezjach, które są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od najbliższego uniwersytetu, powinny powstać instytuty teologiczne. I właśnie jeden z nich powstał w Radomiu. Podlega pod Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..