Zmarł proboszcz z Szydłowca

W wieku 56 lat zmarł nagle ks. Marek Kucharski. Był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. Msza Święta pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek, 11 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Macieja w Klwowie.

Ksiądz Kucharski święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 roku. Pochodził z Kadzi (parafia św. Macieja Apostoła w Klwowie). Był proboszczem w parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu, równocześnie pełnił urząd dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Od 2012 roku był proboszczem parafii św. Wojciecha w Górze Puławskiej, w dekanacie zwoleńskim. Od 2019 roku był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. Był też kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej.

W parafii ks. Kucharski opiekował się Kołami Żywego Różańca, grupą modlitewną św. Michała Archanioła, grupą modlitewną "Wieczernik" i parafialnym zespołem Caritas. W ostatnim czasie prowadził prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym roku otrzymał tytuł "Zasłużony dla Miasta i Gminy Szydłowiec".

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od Mszy Świętej żałobnej w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu w poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 19.00.

Msza Święta pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek, 11 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Macieja w Klwowie. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... +

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..