Jubileusz Tramblanki

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej "Tramblanka" świętował 65-lecie swojej działalności. Obecnie zespół tworzy 150 osób.

Z racji jubileuszu 7 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się koncert, w czasie którego na scenie Miejskiego Domu Kultury Tramblanka zaprezentowała najpiękniejsze melodie i tańce ludowe.
- Przed publicznością wystąpiły cztery grupy: dziecięca, młodzieżowa, kadra oraz grupa seniorów i oldboyów, czyli byłych członków zespołu. Artyści przygotowali program nawiązujący głównie do folkloru Polski środkowej, z mocnym zaakcentowaniem bogactwa ludowego Ziemi Opoczyńskiej. Były też prezentacje kultury innych regionów, m.in. żywiecczyzny - mówi Katarzyna Kuleta z MDK w Opocznie.

Życzenia i gratulacje złożyli Michał Konecki, burmistrz Opoczna, Jan Zięba, zastępca burmistrza Opoczna, Dariusz Kołodziejczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie oraz dyrektor MDK Zdzisław Miękus.

Dyrektor i pracownicy MDK zadbali o jubileuszowy tort, a zgromadzona w sali widowiskowej publiczność odśpiewała: "Sto lat".

Tramblanka powstała w 1958 roku przy Zakładach Płytek Ceramicznych. Od kilkudziesięciu lat działa przy Miejskim Domu Kultury, skupiając nie tylko sympatyków folkloru opoczyńskiego, ale całe rodziny, które pasję do śpiewu i tańca ludowego przekazują z pokolenia na pokolenie. Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Dał tysiące koncertów, ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne, uczestniczył też w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i poza jego granicami.

Obecnie zespół tworzy 150 osób. Kieruje nim Marta Lewandowska, z Tramblanką związana od 30 lat, która kontynuuje dzieło swojego taty i dziadka.

Jubileusz Tramblanki   Pamiątkowe zdjęcie. MDK Jubileusz Tramblanki   Marta Lewandowska, choreograf zespołu, odbiera gratulacje od Zdzisława Miękusa, dyrektora MDK. MDK
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..