Studia, które pogłębiły nie tylko wiedzę, ale i wiarę przejdź do galerii

Ponad 30 osób ukończyło studia z katechetyki w Radomiu.

Uroczystość zakończenia podyplomowych studiów katechetycznych w ramach Instytutu Teologicznego w Radomiu przy Akademii Katolickiej w Warszawie, odbyła się 22 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marek Adamczyk, rektor WSD w Radomiu. W koncelebrze uczestniczyli wykładowcy uczelni oraz studenci, którzy odebrali dyplomy. 

– Chcemy Bogu podziękować za ten czas studiów. Jest to spora grupa osób. Oni są potrzebni w katechezie. Studia dały studentom cały wachlarz przygotowania do katechezy. Mam świadomość, że nie wszyscy pójdą do szkoły, bo wśród nas były osoby, które chciały pogłębić swoją wiedzę religijną i wiarę – powiedział ks. prof. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Instytutu Teologicznego przy Akademii Katolickiej w Warszawie. 

Studia podyplomowe z katechetyki ukończyła Iwona Sobania. – Wyjątkowy rok, wyjątkowy czas i wyjątkowi wykładowcy. Usłyszałam wiele świadectw, wiele osób nie przyszło tu z przypadku. Chcieli pogłębić nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim wiarę. Każdy z nas jest inny, niesie inny bagaż doświadczeń, ale wspólnie utworzyliśmy wyjątkową wspólnotę – mówiła absolwentka studiów.

Elżbieta Kolas przyjeżdżała do Radomia z okolic Lublina. – Pogłębiłam wiedzę, umocniłam wiarę. Z tego najbardziej się cieszę. Od kilku lat chciałam uzyskać uprawnienia do nauki religii w szkole. Dzisiaj stało się to faktem – zapewniała Elżbieta Kolas. 

Przypomnijmy, że od października w Radomiu ruszają 2-letnie studia podyplomowe z teologii. Zajęcia będą prowadzone w ramach Instytutu Teologicznego Świętego Kazimierza. To nowe dzieło na edukacyjnej mapie diecezji radomskiej. Studia są skierowane do liderów grup parafialnych, nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia do nauczania religii w szkołach oraz dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę teologiczną. Dla przyszłych studentów przygotowano dwie możliwości zajęć: stacjonarne i on-line. Studia będą trwały cztery semestry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..