Rusza Wakacyjna Wspólnota Rodzin

W lipcu rusza w diecezji radomskiej Wakacyjna Wspólnota Rodzin. To nowa propozycja formacyjno-integracyjna dla rodzin z dziećmi, małżonków i nie tylko.

Będzie to cykl czterech spotkań w Zagrodzie Edukacyjnej "Blisko Natury" w Kolonii Lesiów, na które zaprasza duszpasterstwo rodzin. Spotkania odbywać się będą w cztery wakacyjne wtorki w godzinach 17.00-21.00, 16 i 30 lipca oraz 20 i 27 sierpnia

- Pomysł na stworzenie Wakacyjnej Wspólnoty Rodzin to połączenie wypoczynku na świeżym powietrzu z integracją, grillem i wartościowym spędzeniem czasu. W ramach spotkań będziemy dzielić się tym, czym obecnie żyjemy i wspólnie zastanawiać się, jak możemy być bardziej szczęśliwi w naszych małżeństwach i rodzinach. Będzie to też okazja, by opowiedzieć o swoim doświadczeniu wspólnoty i pielęgnować je zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy wiele spotkań formacyjnych nie odbywa się regularnie. Nie zabraknie także wspólnej modlitwy i czegoś na ząb - mówi Wiktoria Urbańczyk, sekretarz Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Spotkania Wakacyjnej Wspólnoty Rodzin będą odbywać się w Zagrodzie Edukacyjnej "Blisko Natury" w Kolonii Lesiów. Na miejsce można także dojechać pociągiem - zagroda znajduje się kilka minut pieszo od stacji kolejowej "Lesiów".

- Zaproszenie na spotkania Wakacyjnej Wspólnoty Rodzin jest otwarte - bowiem każdy z nas, niezależnie od stanu cywilnego pochodzi z jakiejś rodziny. Wakacyjna Wspólnota Rodzin to okazja, by nawiązać wartościowe relacje, odpocząć, dobrze się bawić i smacznie zjeść. Zagroda Edukacyjna "Blisko Natury" to miejsce, w którym można odpocząć w towarzystwie oswojonych zwierzątek, nakarmić je, samemu zjeść coś pysznego z grilla, a dla dzieci dodatkową atrakcją będzie plac zabaw - zachęca do udziału w spotkaniach W. Urbańczyk.

Ze względu na planowany posiłek organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy na dany termin spotkania: pod numerem telefonu 451 236 014 (telefonicznie lub sms-em), mailowo na adres rodzina@diecezja.radom.pl, poprzez messenger - wiadomością do Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..