Kolejny biegowy sukces ks. Pawłowskiego

Ks. Wojciech Pawłowski wygrał Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Zawody odbyły się w dniach 28-31 sierpnia. Uczestnicy mieli do pokonania 100 kilometrów.

Bieg składał się z czterech etapów: Zamość-Zwierzyniec (31,5 km), Hubale-Krasnobród (30,8 km), Sitaniec-Skierbieszów (16,6 km) i Nielsz-Zamość (21 km).

Ks. Pawłowski, który jest wikariuszem radomskiej parafii Dobrego Pasterza, startował w kategorii OPEN mężczyzn. Wygrał wszystkie cztery odcinki biegowe, które pokonał w łącznym czasie 6 godzin, 32 minut i 34 sekund.

- Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym biegu. Przez 4 dni odbyły się 4 biegi o łącznej długości 100 km. Cieszę się, że udało się zdobyć pierwsze miejsce - powiedział ks. Pawłowski. Celem zawodów było upamiętnienie tragicznych losów mieszkańców tych ziem w czasie drugiej wojny światowej.

Dodajmy, że ks. Pawłowski w sierpniu ukończył niezwykle trudny i wymagający bieg górski Tatra Trail. Startował razem z zawodowcami, w tym mistrzami świata i z najlepszymi zawodnikami z Polski. Zawody ukończył na 42. miejscu. W biegu udział wzięło ponad tysiąc osób.