Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został uhonorowany Jan Rejczak, były poseł, wojewoda radomski, uczestnik Prymasowskiej Rady Społecznej, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej im. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu oraz współtwórca radomskiej Solidarności.
Wyróżnienie wręczono za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości zorganizowano w Belwederze.
- Jestem zaszczycony, niezwykle dumny i wdzięczny za to, że 11 listopada, w 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zechcieliście państwo przybyć do Belwederu i mogę się z państwem spotkać, by w suwerennej i niepodległej Polsce wręczyć najwyższe i wysokie odznaczenia państwowe - mówił prezydent Andrzej Duda.
Jan Rejczak pochodzi z Radomia. Ma 78 lat. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Pracował w Zakładach Metalowych "Łucznik" w Radomiu. Był nauczycielem akademicki w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. W 1968 r. był uczestnikiem wieców studenckich i strajku okupacyjnego na Politechnice Warszawskiej. Po wydarzeniach w czerwcu 1976 r. organizował pomoc represjonowanym robotnikom Radomia. Był współtwórcą Solidarności w Radomiu. Był również członkiem Prymasowskiej Rady Społecznej w Warszawie. 13 grudnia 1981 r. został internowany w Ośrodku Odosobnienia w Kielcach-Piaskach. Przez wiele lat był - po zwolnieniu z pracy - katechetą w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. W latach 1976-1985 był rozpracowywany przez komunistyczne służby. W 2012 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, a rok wcześniej - Złotym Krzyżem Zasługi.