Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej ponowili zawierzenie Matce Bożej Miłosierdzia przejdź do galerii

Procesja zawierzenia przeszła ulicami Skarżyska-Kamiennej. Nabożeństwu przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Odbywa się ona w rocznicę ogłoszenia Matki Bożej Miłosierdzia patronką miasta. Dokonał tego św. Jan Paweł II, który jako wotum podarował Matce Bożej złoty różaniec i piuskę. W kościele przechowywany jest własnoręcznie napisany tekst przez papieża Polaka „Matce Miłosierdzia Skarżysko-Kamienną zawierzam”.

Następnie w bazylice mniejszej Matki Bożej Ostrobramskiej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa radomskiego, w trakcie której ponowiono zawierzenie skarżyszczan patronce.

Biskup Solarczyk witając zgromadzonych powiedział, że dziękujemy dzisiaj za owoce procesji z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia ulicami miasta. - Modlimy się za miasto. Dobrze wiemy, że jest to bogactwo każdego, kto dziś tutaj mieszka. Jest to bogactwo ludzkich duchowych darów, które ukształtowały tę wspólnotę. Towarzyszy nam również ufność, że Maryja jest naszą opiekunką, nauczycielką, orędowniczką, szczególnie w tych wszystkich dniach, które są przed nami - mówił pasterz Kościoła radomskiego nawiązując do tego, że trwa nowenna przed świętem Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystość będzie obchodzona 16 listopada.

W homilii bp Solarczyk zachęcał, abyśmy byli świadkami Boga nie tylko poprzez słowa. - Żyjmy sprawiedliwie, okazujmy szacunek i dzielmy się dobrem. Wypowiadajmy modlitwy, które wyrażają się w głębokiej ufności i wierze. Wówczas objawi się nam moc Boga. Idąc przez ulice miasta, nie tylko nieśliśmy obraz, ale otwieraliśmy bramę nieba, prosząc i błagając, aby moc Bożego błogosławieństwa nas chroniła, umacniała, przemieniała i przynosiła owoce - dodał biskup Solarczyk. 

W procesji zawierzenia uczestniczyli licznie wierni. Wśród nich Krzysztof Randla. Przyznał, że był to wyjątkowy dla niego dzień. - Uczestniczę systematycznie w tej procesji, które upamiętnia bardzo ważne, nie tylko dla mnie, ale i wszystkich mieszkańców. Przyznam, że codziennie, jeśli prześledzę swoje życie i  wydarzenia, odczuwam obecność Matki Miłosierdzia i wierzę, że mi pomaga - wyznał mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej.

Świadectwem swojego życia podzielił się także Bolesław Dopierała. On również uważa, że Matka Boża Miłosierdzia pomaga mu w życiu. - Przeżyłem bardzo trudną sytuację. Moja córka umierała. Nikt nie dawał jej szans na przeżycie. Ale w odpowiednim momencie do mojego życia wkroczyła Matka Boża. I wierze, że dzięki Jej wstawiennictwu moja córka żyje - powiedział uczestnik procesji zawierzenia.

- Jestem chrześcijanką, jestem osobą wierzącą i odczuwam opiekę Matki Bożej. Dlatego chcę dzisiaj oddać Jej hołd biorąc udział w tej procesji - dodała pani Ewa.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej powstało dzięki pierwszemu ordynariuszowi diecezji radomskiej biskupowi Edwardowi Materskiemu, wilnianinowi z pochodzenia. W dzieciństwie chodził z rodzicami do Ostrej Bramy, gdzie modlił się przed wizerunkiem Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..