Delegaci rejonowi, członkowie rady, oficerowie oraz dyrektorzy wzięli udział w Szkole Liderów Rycerzy Kolumba, która przez dwa dni odbywała się w Domu McGivneya w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. W spotkaniu uczestniczył również Marek Ziętek, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.
Marek Ziętek mówi, że w Szkole Liderów, członkowie zakonu, chcą pogłębiać swoją wiedzę, umiejętności, takie jak udzielanie wywiadów dla mediów. - Chcemy, aby nasz przekaz, z którym idziemy do świata, był skuteczniejszy. Dotyczy to takich obszarów, jak misja Rycerzy Kolumba we współczesnym świecie, promocja naszego założyciela bł. ks. Michaela McGivneya - mówi M. Ziętek.
Andrzej Anasiak, były delegat stanowy zakonu w Polsce, a obecnie najwyższy kustosz Rycerzy Kolumba na świecie dodaje, że takie szkoły dla liderów są niezwykle wartościowe. - Wszystko po to, abyśmy wciąż się rozwijali. Chcemy zadbać o rozwój duchowy naszych członków. Aby wartości, na których budowana jest nasza misja i działalność, przyczyniały się do ciągłego rozwoju naszego dzieła - podkreślił A. Anasiak.
Wśród uczestników Szkoły Liderów był Tomasz Mróz, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba z diecezji opolskiej. - Każdy z nas już wiele otrzymał. Teraz my chcemy się tym dzielić z innymi. Musimy dotrzeć do jak największej liczby mężczyzn i ich zapraszać do budowania wspaniałego dzieła w świecie - dodał T. Mróz.
Rycerze Kolumba są największą organizacją katolickich mężczyzn na świecie, liczącą około 2 milionów braci. Ich założycielem był ks. Michael McGivney, amerykański kapłan, który żył i pracował jako duszpasterz w II połowie XIX wieku. Szeroko angażując świeckich w życie parafii, wyprzedził postanowienia Soboru Watykańskiego II. Założył wspólnotę katolickich mężczyzn – Rycerzy Kolumba, która miała pomóc im zaangażować się w życie Kościoła oraz stawać się lepszymi mężami i ojcami. Mężczyźni mieli się w niej rozwijać, pielęgnując swoje życie rodzinne, praktykując wiarę katolicką, służąc swojej parafii i troszcząc się o najbardziej potrzebujących oraz o siebie wzajemnie. Ich zasadami są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.
W Polsce obecni są od 2006 roku i liczą 7 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie ponad 30 diecezji. Ich krajowym przełożonym, delegatem stanowym jest Marek Ziętek, a duszpasterzem, kapelanem stanowym, jest metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.