Wydarzenie przyciągnęło do Muzeum Wsi Radomskiej wielu gości. Był kiermasz wielkanocny. Otwarto dwie wystawy. Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk.
Muzeum Wsi Radomskiej tradycyjnie zaprosiło na obchody Niedzieli Palmowej. Już od 10.00 na terenie skansenu odbywał się kiermasz wielkanocny. - Kalendarz wszystkich imprez w Muzeum Wsi Radomskiej jest oparty na kalendarzu liturgicznym. Przybliżamy wydarzenia, które działy się na wsi. Podtrzymujemy tradycję, ponieważ dla nas jest to ważne. Nie przekazując tradycji młodemu pokoleniu, nie moglibyśmy patrzeć w przyszłość. Dla nas to ważne, żeby były Koła Gospodyń Wiejskich, żeby potrawy, które skosztujemy, były regionalne, ale przede wszystkim, żeby młodzież nie zapominała o swoich korzeniach. Musimy o tym pamiętać i chcemy to kultywować tak, by każdy wiedział, skąd jego przodkowie się wywodzą - mówi Ilona Jaroszek, dyrektor MWR.
Mszy św. w zabytkowym kościele z Wolanowa przewodniczył bp Marek Solarczyk. Z ordynariuszem Eucharystię koncelebrowali ks. Bernard Kasprzycki, proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia, na terenie której znajduje się skansen, oraz ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Klerycy zapewnili obstawę liturgiczną i oprawę muzyczną. Pasję pod kierunkiem ks. Andrzeja Zarzyckiego zaśpiewali alumni Szymon Malborski i Szymon Figarski oraz ks. Marcin Dębowski.
W homilii bp Solarczyk powiedział, że ważne jest, abyśmy dzisiaj, we wspólnocie, trzymając palmy, potrafili stanąć przy Panu Bogu. - I w tym wyznaniu Chrystusa na krzyżu, kiedy mówił: "W Twoje ręce powierzam mojego ducha" zawrzeć i tę nadzieję, że jest Bóg w naszym życiu, ale też i naszą gotowość, że chcemy z Nim iść przez nasze życie i również tę ufność, że bez względu na to, co spotkamy, będą tam ci, którzy będą szli razem z nami, a przede wszystkim będzie On. Pan Bóg nigdy nie posyła człowieka w samotności. Niech to będzie naszą siłą, niech to nas umacnia i przyniesie owoce, które wypełnią nasze życie, zjednoczą nas z innymi i staną się źródłem Bożych darów dla innych - mówił biskup radomski.
Po Eucharystii Ilona Jaroszek w imieniu uczestników wydarzenia złożyła bp. Markowi życzenia z racji przypadających dziś jego urodzin. Zaprezentowany został również tryptyk wielkanocny, dzieło radomskiego rzeźbiarza Jacka Pożyczki.
Przed Mszą św. odbył się wernisaż dwóch wystaw: "Tradycyjne wycinanki ludowe z kolekcji Mariana Sołobodowskiego" i "Pisanki Wandy Gotkiewicz". Podczas wernisażu Wanda Gotkiewicz otrzymała Medal Pro Masovia, przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej. Odznaczenie wręczyła Ilona Jaroszek.