• facebook
 • rss
 • Zapraszają na pątniczy szlak

  Marta Deka

  dodane 13.06.2014 13:50

  Radomska Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości wyrusza w tym roku po raz 25. Nieprzerwanie od 1990 r. organizowana jest od 25 do 30 czerwca.

  W ciągu pięciu dni pątnicy przejdą ponad 130 km. W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych (klubów abstynenckich, wspólnot AA, Al-Anon, Alateen) i osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.

  - Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy, naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień - mówi opiekun pielgrzymki ks. Konrad Wójcik. - Ale jest to także czas dawania radosnego świadectwa wiary. Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację. Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się potem wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami - dodaje.

  Pielgrzymkę rozpocznie 25 czerwca Msza św. sprawowana w radomskiej katedrze o 9.00. Będą ją koncelebrowali biskupi Henryk Tomasik i Adam Odzimek. Jak co roku konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień wygłosi w drodze ks. Marek Dziewiecki.

  Zapisy: w dniu wyjścia pielgrzymki (w pobliżu katedry) od 8.00 do 9.00, e-mailem: pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com lub telefonicznie: 604 214 773.

  Dokumenty niezbędne przy zapisach: dowód osobisty lub legitymacja szkolna (nr PESEL). Do 18. roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów muszą mieć zaświadczenie rodziców, że idą na pielgrzymkę pod opieką osoby pełnoletniej.

  Trasa:

  25.06 - Radom-Błotnica (25 km)

  26.06 - Błotnica-Białobrzegi (19 km)

  27.06 - Białobrzegi-Błędów (25 km)

  28.06 - Błędów-Lutkówka (20 km)

  29.06 - Lutkówka-Jaktorów (22 km)

  30.06 - Jaktorów-Niepokalanów (19 km)

  Możliwość powrotu autokarem do Radomia.

  Informacje: ks. Konrad Wójcik, tel. 604214773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com

  Profil na Facebook’u: www.facebook.com/pielgrzymkaradomniepokalanow


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół