Nowy numer 28/2018 Archiwum

Młodzi neokatechumeni lecą do Rio

- Zobaczymy się z nimi w Kurytybie. Już cieszę się na to spotkanie - mówił bp Henryk Tomasik, który także wylatuje na Światowe Dni Młodzieży.

- Owoce tej pielgrzymki i całych Światowych Dni Młodzieży zawierzamy Bogu. Nie precyzujemy żadnych oczekiwań. Wszytko będzie łaską i działaniem Pana - mówili przed liturgią pokutną, której przewodniczył ks. Łukasz Skowyra, prezbiter jednej ze wspólnot spotykających się w Radomiu przy parafii Chrystusa Króla na Gołębiowie I. - Dla części z nich jest to kolejny udział w Światowych Dniach Młodzieży. Dla mnie zresztą też - mówi ks. Łukasz i dodaje: - Słowo, które tam otrzymają w ogromnym bogactwie, będzie okazją do wielu przemyśleń, a przede wszystkim do odczytania własnego powołania.

W Brazylii grupa 23 naszych neokatechumenów spotka się z 15-osobową grupą z Radomia, która pod opieką ks. Marka Adamczyka, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, już tam jest.

  Już znają pieśni, które śpiewają nie tylko po polsku
ks. Zbigniew Niemirski /GN
Młodzi neokatechumeni przygotowania do wyjazdu rozpoczęli wiele miesięcy temu. Były to katechezy, osobista i wspólnotowa modlitwa. Gościli też w szeregu parafii, gdzie ewangelizowali całe niedziele, opowiadając o drodze neokatechumenalnej i osobistym spotkaniu Pana. - Wielu z naszej wspólnoty neokatechumenalnej pochodzi z wielodzietnych rodzin. Pomoc materialna, jaką okazali nam ludzie w czasie tych niedzielnych ewangelizacji, pomogła zebrać pieniądze wcale niemałe na tak daleki wyjazd do Rio. Jesteśmy wszystkim za to wdzięczni - mówi jeden z młodych.

W Rio i innych miastach Brazylii neokatechumeni będą nie tylko słuchać, ale też wyjdą na ulice, by i tam ewangelizować. Już znają pieśni, które zaśpiewają nie tylko po polsku, ale także w językach, które będą dominować wśród młodych w Ameryce Południowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Egueppo
  20.07.2013 22:19
  Ale ładne dziewczyny :)
  SZerokiej drogi!

  http://www.youtube.com/watch?v=9eQ71Za1sKM
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma