Nowy numer 38/2018 Archiwum

Co przekażemy następnym pokoleniom

Za edukację dzieci i młodzieży w znacznej mierze odpowiadają samorządy. Potrzebna jest współpraca ze stowarzyszeniami i fundacjami, ale najważniejszą rolę w procesie wychowania powinna spełniać rodzina.

Urząd Miejski we współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacją "Rodzice Szkole” to organizatorzy konferencji "Samorząd a wychowanie”. Miała ona miejsce w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.  W konferencji udział wzięli władze miasta, przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, pedagodzy, nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją organizacji młodzieżowych, które mają wpływ na wychowanie młodzieży: KSM, ZHP, ZHR, Federacja Skautingu Europejskiego "Zawisza", Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka”, Ruch Światło–Życie.

– Jestem pod wielkim wrażeniem tak pozytywnych prezentacji środowisk młodzieżowych. Wydaje mi się nawet, że przyjechałam po to, by zaczerpnąć sił, energii i wiary w to, że rzeczywiście zmiana trendu polskiej rzeczywistości jest możliwa. Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę – powiedziała dr hab. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wojciech Starzyński, prezes Fundacji "Rodzice Szkole”, mówił o roli rodziców w kształtowaniu systemu oświaty. Nie da się budować nowoczesnej oświaty bez aktywnego grona pedagogicznego, rodziców, uczniów i samorządów. Rola rodziców w tym procesie jest też wyznaczona zapisami Ustawy o systemie oświaty i Karty Nauczyciela. – Takie zapisy wyposażają rodziców w możliwość wpływania na system wartości, jaki będzie w procesie wychowania wprowadzany do szkoły ich dzieci. Uczestnictwo rodziców w życiu szkoły jest ich obowiązkiem – mówił W. Starzyński.

  Wykład na temat „Przyszłość ludzkości, przyszłość człowieka idzie przez rodzinę” wygłosiła dr hab. Maria Ryś. Konferencję prowadził wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma