Nowy numer 43/2020 Archiwum

Co przekażemy następnym pokoleniom

Za edukację dzieci i młodzieży w znacznej mierze odpowiadają samorządy. Potrzebna jest współpraca ze stowarzyszeniami i fundacjami, ale najważniejszą rolę w procesie wychowania powinna spełniać rodzina.

Urząd Miejski we współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacją "Rodzice Szkole” to organizatorzy konferencji "Samorząd a wychowanie”. Miała ona miejsce w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.  W konferencji udział wzięli władze miasta, przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, pedagodzy, nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją organizacji młodzieżowych, które mają wpływ na wychowanie młodzieży: KSM, ZHP, ZHR, Federacja Skautingu Europejskiego "Zawisza", Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka”, Ruch Światło–Życie.

– Jestem pod wielkim wrażeniem tak pozytywnych prezentacji środowisk młodzieżowych. Wydaje mi się nawet, że przyjechałam po to, by zaczerpnąć sił, energii i wiary w to, że rzeczywiście zmiana trendu polskiej rzeczywistości jest możliwa. Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę – powiedziała dr hab. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wojciech Starzyński, prezes Fundacji "Rodzice Szkole”, mówił o roli rodziców w kształtowaniu systemu oświaty. Nie da się budować nowoczesnej oświaty bez aktywnego grona pedagogicznego, rodziców, uczniów i samorządów. Rola rodziców w tym procesie jest też wyznaczona zapisami Ustawy o systemie oświaty i Karty Nauczyciela. – Takie zapisy wyposażają rodziców w możliwość wpływania na system wartości, jaki będzie w procesie wychowania wprowadzany do szkoły ich dzieci. Uczestnictwo rodziców w życiu szkoły jest ich obowiązkiem – mówił W. Starzyński.

Wykład na temat „Przyszłość ludzkości, przyszłość człowieka idzie przez rodzinę” wygłosiła dr hab. Maria Ryś. Konferencję prowadził wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek   Wykład na temat „Przyszłość ludzkości, przyszłość człowieka idzie przez rodzinę” wygłosiła dr hab. Maria Ryś. Konferencję prowadził wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama