Organizują i wspierają różne akcje charytatywne. Zawsze można na nich liczyć. To wolontariusze. W dniu ich święta kolejne osoby otrzymały legitymacje członkowskie włączające je do tego grona. Ta z numerem 1000 przypadła gimnazjalistce z Zakrzewa.
Wolontariusz chętnie i bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz innych i swojego lokalnego środowiska. Ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym, jest coraz więcej. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do pokazania tych, którzy bezinteresownie dla innych poświęcają swój czas, wspierają ich i im pomagają.
"Szkolny Wolontariat działa Przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie już 10 lat. Opiekunami są panie Donata Olędzka, Justyna Janus, Magdalena Sobień, Małgorzata Małysa, Karolina Banasik oraz Maria Archabuz. Celem tej organizacji jest zaszczepienie w młodzieży potrzeby niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.
Udział w akcjach wolontariatu uświadamia młodym ludziom konieczność czynienia dobra bez konieczności oczekiwana czegoś w zamian, wyzwala w nich ogromne pokłady wrażliwości. Co roku wraz z grupą aktywnych i kreatywnych gimnazjalistów o wielkim sercu staramy się pomóc społeczności szkolnej, rodzinom uczniów, a także przyłączamy się do ogólnopolskich akcji charytatywnych”. To fragment informacji, jaką można znaleźć na stronie internetowej zakrzewskiego gimnazjum. Od listopada ubiegłego roku obok Szkolnego Wolontariatu działa Szkolne Koło Caritas również skupiające wolontariuszy. Obydwie organizacje wspierają się, współpracują, a ich członkowie razem świętowali z okazji Dnia Wolontariusza. Razem też przygotowali okolicznościową akademię.
Nowi członkowie Szkolnego Koła Caritas z nauczycielami i opiekunami. Trzecia z prawej dyrektorka szkoły Krystyna Smolińska
Krystyna Piotrowska /GN