Nowy numer 49/2020 Archiwum

Z wizją małżeństwa i rodziny

Wśród wielu rozpadających się małżeństw i rodzin są takie, które szukają pomocy. Zwracają się po nią do Duszpasterstwa Rodzin w swoich parafiach.

Rekolekcje dla doradców życia rodzinnego skupionych w Duszpasterstwie Rodzin wpisane są w ich formację duchową. Te ostatnie miały miejsce w „Emaus”, Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej w Turnie koło Białobrzegów.

– Oprócz ćwiczeń duchowych staramy się, żeby były również warsztaty. Tym razem są to nauki głoszone przez ks. Marka Adamczyka, a ich temat przewodni brzmi: „Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?” – mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego. Jak dodaje, niestety doradztwo rodzinne najczęściej postrzegane jest tylko jako pomoc dla narzeczonych, tymczasem skuteczną pomoc mogą tu znaleźć małżeństwa przeżywające różne problemy.

Z Małgorzatą Górką można spotkać się w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej „Domowe ognisko”, działającej od siedmiu lat przy budynku Kurii Diecezji Radomskiej. Tu od poniedziałku do piątku, od 15.00 do 19.00 można porozmawiać ze specjalistami: prawnikiem, księdzem, psychologiem, doradcą życia rodzinnego, pedagogiem. Na spotkanie można umówić się telefonicznie: (48) 381 66 52. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna swoją działalność opiera na katolickiej nauce małżeństwa i rodziny jako jednego i nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety, mającego na celu dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Radomiu ks. Sławomir Adamczyk mówi, że w poradni pomoc otrzymuje około 300 małżeństw rocznie. – Ci, którzy tu przychodzą, szukają pomocy, czyli dają sobie jakąś szansę. Te małżeństwa są nieraz tak skołowane, poróżnione, że chcą się ratować, ale same nie potrafią. Nieraz przychodzą i mówią, że nie widzą szansy na wspólne życie. Po rozmowie zadają mi pytanie, czy widzę, że mają jeszcze jakąś szansę. Próbują i są świadectwa, że się udało. Teraz dostaliśmy list od kobiety, która pisze, że dzięki tej poradni wszystko jej się ułożyło – opowiada ks. Sławomir.

Przy okazji spaceru po ośrodku można obejrzeć wystawę poświęconą bł. Janowi Pawłowi II   Przy okazji spaceru po ośrodku można obejrzeć wystawę poświęconą bł. Janowi Pawłowi II
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama