Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z wizją małżeństwa i rodziny

Wśród wielu rozpadających się małżeństw i rodzin są takie, które szukają pomocy. Zwracają się po nią do Duszpasterstwa Rodzin w swoich parafiach.

Rekolekcje dla doradców życia rodzinnego skupionych w Duszpasterstwie Rodzin wpisane są w ich formację duchową. Te ostatnie miały miejsce w „Emaus”, Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej w Turnie koło Białobrzegów.

– Oprócz ćwiczeń duchowych staramy się, żeby były również warsztaty. Tym razem są to nauki głoszone przez ks. Marka Adamczyka, a ich temat przewodni brzmi: „Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?” – mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego. Jak dodaje, niestety doradztwo rodzinne najczęściej postrzegane jest tylko jako pomoc dla narzeczonych, tymczasem skuteczną pomoc mogą tu znaleźć małżeństwa przeżywające różne problemy.

Z Małgorzatą Górką można spotkać się w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej „Domowe ognisko”, działającej od siedmiu lat przy budynku Kurii Diecezji Radomskiej. Tu od poniedziałku do piątku, od 15.00 do 19.00 można porozmawiać ze specjalistami: prawnikiem, księdzem, psychologiem, doradcą życia rodzinnego, pedagogiem. Na spotkanie można umówić się telefonicznie: (48) 381 66 52. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna swoją działalność opiera na katolickiej nauce małżeństwa i rodziny jako jednego i nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety, mającego na celu dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Radomiu ks. Sławomir Adamczyk mówi, że w poradni pomoc otrzymuje około 300 małżeństw rocznie. – Ci, którzy tu przychodzą, szukają pomocy, czyli dają sobie jakąś szansę. Te małżeństwa są nieraz tak skołowane, poróżnione, że chcą się ratować, ale same nie potrafią. Nieraz przychodzą i mówią, że nie widzą szansy na wspólne życie. Po rozmowie zadają mi pytanie, czy widzę, że mają jeszcze jakąś szansę. Próbują i są świadectwa, że się udało. Teraz dostaliśmy list od kobiety, która pisze, że dzięki tej poradni wszystko jej się ułożyło – opowiada ks. Sławomir.

  Przy okazji spaceru po ośrodku można obejrzeć wystawę poświęconą bł. Janowi Pawłowi II
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma