Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowa nieświecka tradycja

Bp Henryk Tomasik zaprasza do udziału w Orszakach Trzech Króli, a w Roku Życia Konsekrowanego zachęca też do tego siostry zakonne i zakonników.

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie!

6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Naszą wdzięczność Bogu za Jego przyjście na świat i łaski, którymi nieustannie nas obdarza wyraźmy przez czynny i pełny udział we Mszy Świętej. Staje się zwyczajem świętowanie tego dnia także przez udział w Orszakach Trzech Króli, które przechodzą ulicami naszych miast.

Zapraszam wszystkich Czcigodnych Księży, Siostry i Braci Zakonnych oraz Was Siostry i Bracia do udziału w tej formie wyrażenia naszej wiary, świadectwa i wdzięczności Bogu za Jego dobrodziejstwa.

W Radomiu nasze świętowanie rozpoczniemy od sprawowania Mszy Świętej o godzinie 11.00 w kościele św. Jana Chrzciciela (Fara). O godzinie 12.00 wyruszymy ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli śpiewając wspólnie kolędy i wyrażając radość wspólnotowego świętowania Tajemnicy Wcielenia i Objawienia się Bożego Syna.

W Roku Życia Konsekrowanego w szczególny sposób zapraszam Siostry i Braci zakonnych by uczestniczyli w Orszaku będąc świadkami oddania się Bogu i ludziom na służbę.

Biskup Henryk Tomasik

Program Orszaków w innych miastach naszej diecezji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama