Nowy numer 7/2019 Archiwum

Walka była zacięta

Prawie 200 KSM-owiczów spotkało się, by walczyć o zwycięstwo i kibicować swoim drużynom.

II Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozegrany został w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie. Zgromadziło się tam prawie 200 osób, by walczyć o zwycięstwo albo kibicować swoim drużynom.

- Jak przystało na gorliwych chrześcijan, spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w miejscowym kościele pw. św. Doroty. Uroczystej celebrze przewodniczył ks. Grzegorz Łabądź, diecezjalny asystent KSM. Eucharystię celebrowali księża asystenci poszczególnych oddziałów parafialnych KSM - mówi ks. Mariusz Chamerski, wikariusz w parafii Wolanów.

W turnieju wzięło udział 13 drużyn z poszczególnych oddziałów KSM. - Walka była bardzo zacięta i wyrównana, a jednocześnie przebiegała w duchu wzajemnej życzliwości i pogłębiania znajomości zawartych już wcześniej lub tworzenia nowych relacji. Można było bardzo wyraźnie odczuć wręcz rodzinną atmosferę spotkania - mówi ks. Chamerski.

  Laureaci trzech pierwszych miejsc
Archiwum KSM
Pierwsze miejsce wywalczyli KSM-owicze z Garbatki-Letniska. Drugie zdobyła drużyna z parafii Wysoka, a trzecie - z parafii Wolanów, gospodarze turnieju.

Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Adama Gibałę, wójta gminy Wolanów.

  Na turniej przyjechało niemal 200 młodych z opiekunami
Archiwum KSM

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL