Nowy numer 8/2019 Archiwum

Będzie proces czy przeprosiny?

Po kłamliwej, jego zdaniem, publikacji poseł Andrzej Kosztowniak wzywa "Gazetę Wyborczą" i Radio Zet do przeprosin.

Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia, a obecnie poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, poinformował na konferencji prasowej, że działająca w jego imieniu kancelaria prawna wysłała do redakcji kilku mediów ostateczne przedsądowe wezwanie do przeprosin. Chodzi o opublikowany w końcu sierpnia artykuł pomawiający go o wspieranie korupcyjnego układu w czasie, gdy był włodarzem miasta. O wyjaśnieniach posła pisaliśmy tutaj.

Andrzej Kosztowniak czeka na przeprosimy w ciągu 5 dni. Jeśli te nie zostaną opublikowane, ruszy procedura prawna. - Kancelaria, z którą współpracuję, przygotowała ostateczne przedsądowe wezwanie o przeprosiny za naruszenie moich dóbr osobistych. Wszystkie treści zawarte w artykule dotyczące mojej osoby są nieprawdziwe, a przygotowanie materiału prasowego jest niewnikliwe i nierzetelne. Tak, jak zapowiadałem, będę dochodzić swoich roszczeń przed sądem - mówi A. Kosztowniak.

Wezwania przedsądowe zostały wysłane do portalu dziennik.pl, Infobiznes, "Gazety Wyborczej", portalu wyborcza.pl, Agory i Radia Zet oraz do autorów artykułu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • JAWA25
    06.09.2018 10:32
    Żądanie przeprosin od wybiórczej... Jak napisał Lem w "Cyberiadzie" : król nie musi przepraszać panów konstruktorów, gdyż przeprosiny ze strony osobnika tego pokroju byłyby zbędne.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL