Nowy numer 47/2020 Archiwum

Naprzeciw twórczym inicjatywom

Konkurs literacki "Raport z zagrożonego miasta" ogłasza Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

Zwycięzców wyłoni jury i czytelnicy. Start 16 kwietnia, finał - 10 maja.

W sytuacji epidemiologicznej, kiedy większość z nas skazana jest na przebywanie w domu i - niejako - na życie w wirtualnym świecie, w oczywisty sposób zmienia się sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość, a także (nawet nieodległą) przeszłość. Czas kwarantanny może też być okresem intensywnych refleksji i twórczości, także literackiej. Wychodząc naprzeciw takim twórczym inicjatywom Resursa zachęca radomian do sięgnięcia po pióro i do próby zmierzenia się z tematem - parafrazą tytułu wiersza Zbigniewa Herberta: "piszę tak jak potrafię w rytmie nieskończonych tygodni (...) unikam komentarzy emocje trzymam w karbach piszę o faktach podobno tylko one cenione są na obcych rynkach" ("Raport z oblężonego Miasta").

- Czekamy na krótkie formy prozatorskie, takie jak: obrazek, nowela, opowiadanie, felieton, mini-esej, w języku polskim, zawierające historie życia w czasie pandemii, odwołujące się do zmian wymuszonych pandemią. Konkurs odbywać się będzie na Facebooku i stronie internetowej Resursy - mówi Renata Metzger, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

- Na prace czekamy do 8 maja, 10 maja poznamy zwycięzców - dodaje.

Prace oceni jury: Marcin Kępa i Elwira Dzikowska z Resursy oraz dyrektor Wydziału Kultury UM Sebastian Równy. Przewidziane są trzy nagrody: I nagrodę e-booki o wartości maks. 150 zł., II nagrodę e-booki o wartości maks. 100 zł i III nagrodę e-booki o wartości 50 zł. Swojego zwycięzcę będą mogli wyłonić czytelnicy (największa liczba polubień na FB) i on też dostanie e-booki o wartości 150 zł. Zwycięzcy sami wybiorą elektroniczne książki, które będą chcieli otrzymać. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie i FB Resursy.

Prace należy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zgloszenia@resursa.radom.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama